WYBIERZ JĘZYK:

Lan_Wars IV - Lubrza 2008

     Pierwsze emocje już opadły i można przystąpić do opisu samych zawodów i tego co się działo. Tym razem udało się wyrobić czasowo i wpuścić graczy parę minut przed 14:00. Zawdzięczamy to przygotowaniom sali, sprzętu i gier już od czwartku (pomagali członkowie TSKP).

lan_wars-01.jpeg lan_wars-02.jpeg lan_wars-03.jpeg lan_wars-04.jpeg
lan_wars-05.jpeg lan_wars-06.jpeg lan_wars-07.jpeg lan_wars-08.jpeg
lan_wars-09.jpeg lan_wars-10.jpeg lan_wars-11.jpeg lan_wars-12.jpeg

      Na starcie nie było przesadnie dużo ludzi więc z otwarciem poczekaliśmy do 14:20 jak mogłem się doliczyć już trzydziestu osób. Zaraz po przekazaniu najważniejszych informacji rozpoczęły się zapisy. Jak wiadomo nie było podziału wiekowego więc wszyscy mogli grać we wszystko.

lan_wars-13.jpeg lan_wars-14.jpeg lan_wars-15.jpeg lan_wars-16.jpeg

      Pierwszą konkurencją był Soul Calibur III. Dość szybko okazało się kto miał styczność z grą pierwszy raz, a kto gra nie od dziś. Zasady były "siatkarskie" czyli trzy wygrane rundy ze zdrowiem ustawionym na 100% i z użyciem podstawowych broni, a rozgrywki były w systemie pucharowym (wygrany przechodził do kolejnej rundy, a przegrany ... no cóż). W pierwszej rundzie odpadali "nowicjusze" choć kilku osobom udało się jakoś przejść do rundy drugiej gdzie przegrali z dużo lepiej przygotowanymi graczami. Po wyłonieniu finałowej trójki został zmieniony system z pucharowego na każdy z każdym. W ten sposób szybko wyłoniło się miejsce trzecie, a finał rozegrał się pomiędzy ojcem a synem na głównej sali z użyciem projektora i dużego ekranu. Wygrał syn.

  lan_wars-17.jpeg   lan_wars-18.jpeg   lan_wars-19.jpeg   lan_wars-20.jpeg

     Gdy w Soula były półfinały wystartowały wyścigi w Race Driver: Grid. Dla wielu było to zaskoczenie, że nie ma nic z serii NFS, ale ta gra wydawała się nam (i później się to potwierdziło) lepsza bo wymagająca od gracza większej uwagi w trakcie gry. Niestety typowi gracze NFS szybko kończyli wyścigi na bandach lub oponach bo w Grid'zie jazda ciągła na gazie kończy się ZAWSZE w ten sposób. Grid nie wybacza "lekkich" otarć o barierki czy "lekkich" przepychanek z przeciwnikami. Kilka takich akcji i auta przypominały wraki, a nie super bolidy. Zasady pierwszej rundy były proste: jedna trasa, jeden wóz, trzy okrążenia i liczy się najlepszy czas dowolnego przejazdu. Do drugiej rundy weszło dziesięciu z najlepszymi czasami przejazdów i mięli się zmierzyć z bardziej pokazową częścią Grida, a mianowicie w Drifcie. Ta rozgrywka jest jeszcze bardziej wymagająca i jeszcze bardziej wykręcona, przez co emocje sięgały zenitu.

lan_wars-21.jpeg lan_wars-22.jpeg lan_wars-23.jpeg lan_wars-24.jpeg

     Ostatnią rozgrywką był, oczekiwany głównie przez młodszą część graczy, Pro Evolution Soccer 08. Tutaj "nowicjusze" również zwykle kończyli na rundzie pierwszej i dotyczyło to głównie tych starszych "nowicjuszy". Na początek rundy były pięcio minutowe i wybierało się za drużynę reprezentację danego kraju. Od półfinałów zasady "troszkę" zmieniono (bo czas nas gonił) i mecze grano do tzw. "złotej bramki". Rozgrywki w PES08 wygrał jeden z młodszych uczestników rozgrywek a jego radość była tak wielka że próbował zrobić boiskowy ślizg radości przez co o mało nie rozwalił nam jednego ekranu dla projektora (na szczęście wyhamował).

lan_wars-25.jpeg lan_wars-26.jpeg lan_wars-27.jpeg lan_wars-28.jpeg
lan_wars-29.jpeg lan_wars-30.jpeg lan_wars-31.jpeg lan_wars-32.jpeg

     W między czasie na ośmiu komputerach odbywały się treningi w UT'99, na początek w trybie DM, a około godziny 17:30 w TDM. Ze względu na czas i na to że mieliśmy już wszystko przygotowane przerwa pomiędzy częścią pierwszą, a drugą ograniczyła się tylko do 15 minut gdy wręczono nagrody zwycięzcom.

lan_wars-32.jpeg lan_wars-33.jpeg lan_wars-34.jpeg lan_wars-35.jpeg
lan_wars-36.jpeg lan_wars-37.jpeg lan_wars-38.jpeg lan_wars-39.jpeg

     Od strony organizatorskiej Unreal Tournament wymaga dużo więcej zaangażowania niż inne gry więc Sławek pełnił rolę admina serva, Biacho robił relacje Unreal TV za pomocą projektora grając jako Spectacor, a Seba dokumentował wyniki. Po dokonaniu zapisów mogliśmy zrobić trzy rundy kwalifikacyjne (dwie po siedem osób i jedną ośmio osobową). Zasady były następujące: rundy miały po siedem minut i w tym czasie trzeba było zdobyć jak najwięcej fragów na planszy Liandri. Z rundy kwalifikacyjnej wychodziło osiem osób, które zdobyły najwięcej fragów (niezależnie od grupy w jakiej byli). Tutaj jednak okazało się że ósma i dziewiąta osoba mają taki sam wynik, więc mała dogrywka na małej planszy i już było wiadomo kto gra dalej,a kto może podziwiać dalsze rozgrywki z ławki. Niestety zaczęły się kłopoty z komputerami (pracowały bez ustanku od południa) i zamiast jednego finału z ośmioma osobami trzeba było rozbić całość na dwie grupy po cztery osoby. W ten sposób wyłoniono finalistów, którzy na Morpheuszu wyjaśnili sobie kto powinien zgarnąć pierwszą nagrodę.

lan_wars-41.jpeg lan_wars-42.jpeg lan_wars-43.jpeg lan_wars-44.jpeg

     Przyszedł czas na rozgrywkę TDM, ale zanim to nastąpiło trzeba było zrobić ożywcze restarty komputerów, bo zaczynały się problemy.
Zapisąło się pięć drużyn: TSKP, BulletProof, Dragons, DzikieSnajpy i WTF. Przyjęto system każdy z każdym czyli do rozegrania było dziesięć meczy. Tutaj nie było niespodzianek i wygrało TSKP choć miało duże problemy z BulletProof jak i z WTF, które to drużyny spotkały się w ostatnim meczu wieczoru aby zagrać o drugie miejsce (wygrało BulletProof).

 

lan_wars-45.jpeg lan_wars-46.jpeg lan_wars-47.jpeg lan_wars-48.jpeg
lan_wars-49.jpeg lan_wars-50.jpeg lan_wars-51.jpeg lan_wars-52.jpeg
lan_wars-53.jpeg lan_wars-54.jpeg lan_wars-55.jpeg lan_wars-56.jpeg

 

 

 

Newsletter Wpisz swój e-mail, na który otrzymasz najnowsze informacje z naszego serwisu internetowego Zapisz się do newslettera
Licznik wizyt: 1648 | 42698 | 3399356
Polityka prywatności

Starostwo Powiatowe w Prudniku          Stowarzyszenie Gmin Przyjaznych Energii Odnawialnej           Euroregion Pradziad      płażkowyż2.png          Urząd Wojewódzki            Urząd Marszałkowski         Sejm RP       Senat RP          Parlament Europejski         Opolskie Aktualności

 

×

Zapisz się do newslettera