WYBIERZ JĘZYK:

Sprawy związane z wydawaniem paszportów

            Z dniem 28 sierpnia 2006 roku Urząd Gminy w Lubrzy zaprzestanie przyjmowania wniosków na paszporty.
            W związku z obowiązującymi przepisami w zakresie wydawania paszportów, Wojewoda Opolski był zobowiązany wypowiedzieć umowę Gminie Lubrza na prowadzenie zadania związanego z przyjmowaniem i wydawaniem paszportów.Wszyscy wojewodowie musieli wybrać optymalne rozmieszczenie punktów paszportowych tak, aby zapewnić wszystkim obywatelom możliwość uzyskania paszportu w ustawowym terminie. Na terenie naszego województwa system, który będzie dostosowany do standardów i wymogów dotyczących zabezpieczeń i danych biometrycznych, zainstalowany będzie w oddziale paszportowym Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Opolu ul. Ozimska 19.
            Informujemy, że do dnia 25 sierpnia 2006 roku można składać jeszcze wnioski paszportowe na starych zasadach. Uprzedzamy, że w niektórych przypadkach może zaistnieć konieczność osobistego odbioru paszportu w oddziale paszportowym Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Opolu.
            Przy wydawaniu paszportów biometrycznych konieczne będzie osobiste złożenie wniosku paszportowego i odbiór tego dokumentu w Opolu.
Istotną zmianą jest wprowadzenie do paszportów zabezpieczeń elektronicznych w postaci chipu z zakodowaną informacją o posiadaczu paszportu. Wprowadzenie nowego wzoru paszportu, poza spełnieniem zobowiązań wynikających z członkostwa w UE, służyć ma przede wszystkim zminimalizowaniu strat materialnych, jakie niesie ze sobą przestępczość związana z kradzieżą tożsamości i fałszerstwami dokumentów. Dokument ten podnosi także prestiż Polski na arenie międzynarodowej, ponieważ jest jednym z najnowocześniejszych w świecie.
Newsletter Wpisz swój e-mail, na który otrzymasz najnowsze informacje z naszego serwisu internetowego Zapisz się do newslettera
Licznik wizyt: 1585 | 47509 | 3404167
Polityka prywatności

Starostwo Powiatowe w Prudniku          Stowarzyszenie Gmin Przyjaznych Energii Odnawialnej           Euroregion Pradziad      płażkowyż2.png          Urząd Wojewódzki            Urząd Marszałkowski         Sejm RP       Senat RP          Parlament Europejski         Opolskie Aktualności

 

×

Zapisz się do newslettera