WYBIERZ JĘZYK:

Przejście Graniczne Trzebina - Bartultovice

 

 

 

PEŁNOTOWAROWE PRZEJŚCIE GRANICZNE TRZEBINIA - BARTULTOVICE
Otwarcie Przejścia2 Minęły już trzy lata od momentu oficjalnego otwarcia pełnotowarowego przejścia granicznego Trzebina - Bartultowice. Otwarcie Przejścia1 W 2004 roku przez to przejście odprawiano:

- 420 000 osób,

- 163 000 pojzdów, w tym 98 000 samochodów osobowych, 64 000 ciężarowych.

 

Przypomnijmy, iż przejście Trzebina - Bartultovice funkcjonowało od 1996 r. jako przejście małego ruchu przygranicznego. Budowa terminala przejścia pełnotowarowego trwała 11 miesięcy i była wykonana przez czeską firmę z Bruntala. Oficjelne otwarcie przejścia następiło w lutym 2002 r. w otwarciu uczestniczył: Premier Rzeczypospolitej Polskiej Leszek Miller, Premier Republiki Czeskiej Milosz Zeman i Wójt Gminy Anna Jagusiak, oraz przedstawiciele gmin partnerskich z Republiki Czeskiej.
Pełnotowarowe przejście Trzebina-Bartultovice jest największym tego typu przejściem na Opolszczyźnie i jednym z trzech przejść pełnotowarowych z Republiką Czeską. Przez przejście to wiedzie najkrótsz trasa w kierunku południowej Europy, m.in. Austrii i Włoch.

Przed Budowa przejścia Budowa przejścia Terminal Przejścia

Newsletter Wpisz swój e-mail, na który otrzymasz najnowsze informacje z naszego serwisu internetowego Zapisz się do newslettera
Licznik wizyt: 860 | 30473 | 3387131
Polityka prywatności

Starostwo Powiatowe w Prudniku          Stowarzyszenie Gmin Przyjaznych Energii Odnawialnej           Euroregion Pradziad      płażkowyż2.png          Urząd Wojewódzki            Urząd Marszałkowski         Sejm RP       Senat RP          Parlament Europejski         Opolskie Aktualności

 

×

Zapisz się do newslettera