WYBIERZ JĘZYK:

"Walcz aktywnie z rakiem” w ramach onkologicznej kampanii społecznej

Opolska wersja akcji „Walcz aktywnie z rakiem” w ramach onkologicznej kampanii społecznej

Rak. To się leczy!

Walka z symbolicznym rakiem, bezpłatne konsultacje lekarskie oraz zabawy edukacyjne dla rodzin – to tylko niektóre z atrakcji najbliższego „weekendu onkologicznego”(tj. w dniach 29-30 marca w godz. 13-19, w rejonie fontanny) w CH Karolinka w Opolu przy ul. Wrocławskiej. W tym czasie będzie można skorzystać z bezpłatnych konsultacji lekarskich oraz porad specjalistów z zakresu: onkologii, dermatologii i żywienia w chorobie nowotworowej. Lekarze odpowiedzą na każde pytanie, a w razie konieczności skierują na specjalistyczne badania.

Dodatkową atrakcją będzie ring bokserski, na którym będzie można znokautować symbolicznego raka – zgodnie z hasłem i nazwą kampanii „Rak. To się leczy!”. Chętni będą mogli wziąć udział w zabawach i konkursach edukacyjnych dla rodzin oraz bezpłatnie otrzymać poradnik akcji „Wiedzieć znaczy działać”.

Akcja „Walcz aktywnie z rakiem” (pierwsza odbyła się już w Poznaniu, kolejne „weekendy onkologiczne” zaplanowano w Krakowie, Szczecinie i w Białymstoku), którą wspierają eksperci medyczni, m.in. prof. Jacek Jassem i dr Janusz Meder, i ambasadorem której jest znany grafik Henryk Sawka, to element ogólnopolskiej kampanii społecznej „Rak. To się leczy!”, której celem jest zachęcenie Polaków do badań profilaktycznych, wykrywających wczesne postaci raka, oraz obalenie stereotypu, że nowotwór to wyrok. Kampania w przyjazny sposób pokazuje, że leczenie raka może być skuteczne, o ile choroba zostanie wcześnie wykryta.

 

Więcej informacji: www.rak.tosieleczy.pl

Newsletter Wpisz swój e-mail, na który otrzymasz najnowsze informacje z naszego serwisu internetowego Zapisz się do newslettera
Licznik wizyt: 293 | 33531 | 3390189
Polityka prywatności

Starostwo Powiatowe w Prudniku          Stowarzyszenie Gmin Przyjaznych Energii Odnawialnej           Euroregion Pradziad      płażkowyż2.png          Urząd Wojewódzki            Urząd Marszałkowski         Sejm RP       Senat RP          Parlament Europejski         Opolskie Aktualności

 

×

Zapisz się do newslettera